Forum forum.um.ostrowiec.pl Strona Główna forum.um.ostrowiec.pl
Oficjalne forum Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ta strona używa tzw. ciasteczek do przechowywania informacji na twoim komputerze. Ciasteczka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tej strony. Możesz skonfigurować swoją przeglądarkę tak, żeby akceptowała lub odrzucała ciasteczka. Więcej szczegółów możesz znaleźć na podstronie Polityka Prywatności i Polityka Cookies. Jeśli zgadzasz się na korzystanie z cookies, kliknij
Zakaz wyprowadzania psów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.um.ostrowiec.pl Strona Główna -> Pytania do Prezydenta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krolka89

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 2:55 pm    Temat postu: Zakaz wyprowadzania psów Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zwróciłam się już z tym pytaniem na maila do Pana rzecznika, ponieważ były małe problemy z zarejestrowaniem się na forum. Więc ponawiam swoje pytanie tutaj:
3 miesiące temu wróciłam do miasta ze Świnoujścia. Z tamtejszego schroniska przygarnęłam psa. Ze świnoujskiego Urzędu Miasta co miesiąc dostawałam torebki na odchody i raz na jakiś czas łopatkę do sprzątania psich odchodów. Nie było problemu z wychodzeniem z psem do parku, czy na zielone tereny. Problem zaczął się dopiero tutaj. Mieszkam na osiedlu Słonecznym, przed blokiem mam pełno zielonych terenów, ale na każdym, dosłownie każdym jest tabliczka "zakaz wyprowadzania psów". Do parku też nie wolno wprowadzać psów. Z tego co wiem, pies może się wybiegać na łąkach za osiedlem Pułanki, jednak leży tam tyle potłuczonych butelek i innych szkieł, że z pewnością nie jest to miejsce na wyprowadzanie psa. Do tego ciągle słyszę komentarze ludzi typu "sprzątaj te g***a po swoim psie" czy "a gdzie masz torebkę" i tego typu odzywki, mimo że zawsze mam ze sobą torebkę i sprzątam. Np. w Szczecinie, moim zdaniem ten problem był bardzo fajnie rozwiązany. Przy blokach, gdzie był kawałek terenu z trawką poustawiane były kosze na śmieci w kształcie psów i wiszące przy nim torebki. Rozumiem, że to mogą być dodatkowe koszty dla miasta, ale kiedy wyrzucam worek z odchodami psa do kosza np przy klatce, również słyszę niemiłe komentarze na ten temat.
I dochodząc do sedna, chciałam zapytać, gdzie mogę wyjść na spacer ze swoim psem, nie będąc narażona na złośliwe komentarze i mandaty od straży miejskiej? Chociaż przyznam, że kilka razy natknęłam się na funkcjonariuszy i na szczęście nie robili problemów. Może jest w planach jakiś park dla psów? Ewentualnie, gdzie mogę znaleźć tabliczkę z napisem "Tu wolno wyprowadzać psy"?. Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rzecznik Prasowy

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani,
całkowity zakaz wyprowadzania psów obowiązuje na terenach obiektów użytku publicznego, do których ma dostęp nieograniczona liczba osób, a w szczególności placówek kultury, oświaty, służby zdrowia, urzędów, sklepów, lokali gastronomicznych, aptek, placów zabaw i piaskownic czy obiektów sportowych (chyba, że ich właściciel wyraźnie dopuszcza taką możliwość).

Osiedla należą do ich zarządców, w związku z czym oni decydują o możliwości (lub nie) wyprowadzania psów na tereny zielone tam położone - kwestia ta powinna być sprecyzowana w regulaminie osiedla czy spółdzielni.

Na terenach stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski zasadniczo psy wolno wyprowadzać - z uwzględnieniem wyjątków wyszczególnionych powyżej. Tak więc może Pani na przykład spacerować z psem po Parku Miejskim, lecz nie wolno z nim wchodzić na teren położonych tam placów zabaw.

Psie odchody, szczelnie zapakowane w torebki, można wyrzucać do koszy ulicznych. Natomiast na terenach osiedli decydują o tym zarządcy: jeśli zakazują wyrzucania psich zanieczyszczeń do koszy, zasadnym jest, by zapewnili alternatywne pojemniki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krolka89

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź. W takim razie będę musiała pytanie zadać w OSM.
A przy okazji chciałam zapytać czy zakazane jest wpuszczanie psa do stawu w parku miejskim?
Powrót do góry
Rzecznik Prasowy

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W miejscach publicznych pies powinien być trzymany na uwięzi - dotyczy to również parku. Nic złego się nie stanie, jeśli psiak przy brzegu zamoczy nogi, lecz nie wolno spuszczać go ze smyczy.
Powrót do góry
Rufus

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecznik Prasowy napisał:
Szanowna Pani,
całkowity zakaz wyprowadzania psów obowiązuje na terenach obiektów użytku publicznego, do których ma dostęp nieograniczona liczba osób, a w szczególności placówek kultury, oświaty, służby zdrowia, urzędów, sklepów, lokali gastronomicznych, aptek, placów zabaw i piaskownic czy obiektów sportowych (chyba, że ich właściciel wyraźnie dopuszcza taką możliwość).

Na obiektach sportowych za III LO Broniewskiego, a właściwie na trawie boiska, wieczorami masowo wyprowadzane są psy. Niby jest tabliczka o zakazie, ale jak widać nikt nie liczy się z konsekwencjami.
Psy biegają sobie po murawie bez kagańców, często bez smyczy, zostawiają odchody nie wspominając o odstraszaniu ludzi (często dzieci) chcących skorzystać z boiska.

Można wiedzieć kto jest właścicielem tych obiektów i kto jest odpowiedzialny za ich pilnowanie?
Powrót do góry
Rzecznik Prasowy

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liceum jest szkołą powiatową i Starostwo zarządza tym terenem. Natomiast jeśli widzi pan, że ktoś wyprowadza psy bez smyczy czy kagańca, proszę to zgłosić do Straży Miejskiej pod numer 986.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.um.ostrowiec.pl Strona Główna -> Pytania do Prezydenta Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: